Ben de seni seviyorum sevgili Ceyhun - 27.02.2013

412 kere okundu

Başkalarını mutsuz etmeye çalışarak kendi mutsuzluklarınızdan kurtulamazsınız, aklayamazsınız kendinizi baştan ayağa beyaz giyseniz de. Yapışır yakanıza hayat, ardınızda bıraktığınız insanlığınız alır hakkını sizden, en sevdikleriniz cezalandırır sizi, kendinizden utanana kadar çırpınırsınız saplandığınız bataklıkta.

Sahi nerede başladı bu çöküş, neydi değiştiren sizi. Sizi siz olmaktan alıkoyan, içinizde ki şeytana hayat veren kimdi.

Cahilin cahilliğine bahane bulunur da cahil olmayan cahilliği konuşmaktan alıkoyar sizi. Ne söyleseniz yetmez, ne deseniz boştur artık. Günlerce konuşsanız da ikna edemezsiniz karşınızdakini, yoldan çıkılmıştır bir kere, doğru yanlış olmuştur yanlış baş tacı. Sizin kendinizi gördüğünüz dev aynası ölümlü dünyanın yutturmacası desem de boş, sizin boşluğunuza bahane bulsam gereksiz. Farzedin ki yoksunuz, farzedin ki varlığınız kendi dünyanızdan ibaret. Kandırın kendinizi pahalıya malolan ucuzluğunuzda. Durumun adı sonradan görme değil, bu saate kadar görememe aslında ama battı balık yaşayalım gitsin… Gittikten sonra yaşayın ya da.

Ünlü bir düşünür yaşadıklarımız değil yaşayamadıklarımız hasta eder bizi demişti. Sahi o kadar çok şey mi yaşayamadık da bu kadar eziğiz. Bu kadar eziğiz, bu kadar eziğiz, bu kadar eziğiz, bu kadar eziğiz… Nasıl şeyler yaşamışız ki ne yaşarsak yaşayalım unutturmuyor yaşananları; o kadar da eziğiz, okadar da eziğiz, o kadar da eziğiz…

Başkalarını mutsuz ederek mutsuzluklarımızdan kurtulamayız. Hepimizin ayrı hayatları vardır, kapımızı kapatıp bir başımıza kaldığımızda yüzleşiriz kendimizle. O an huzur yoksa hiçbir şey yoktur, fakirizdir en acısından. Başkalarının beş para etmez, aşağılık, aptal, kafasız, ukala ya da cahil olması aklamaz bizi. Ne Allah’tan korkumuz kalmıştır artık ne de kuldan utanmamız.

Ben de seni seviyorum sevgili Ceyhun, buradan anlaşılacağı üzere karting denen şey bana göre değil. Ben arkadan usul usul geleceğim, sen önden gidip bekle beni bi zahmet… Yarın dediğin göz açıp kapayıncaya kadar gelecek, söz.