evlilik

22.06.2016 Çarşambafati

Soru :merhaba, ben atanamamış öğretmenim şuan bi devlet kurumunda geçici çalışıyorum. kuruma yakın bi hastanede temizlik personeli olarak çalışan biriyle görüşüyorum sevgiliyiz kısacası ve ciddiyiz ancak ailemin haberi yok olsada bana uygun göreceklerini sanmıyorum işinden dolayı. görüştüğüm kişi asgari ücretle çalışıyor. aileme açıklamaya korkuyorum ne yapmalıyım?

Cevap :Aşk bitince hayatındaki insana katlanmak için sebep ararsın. En iyi sebep paradır. Bir süre takıl, sonra da ayrıl elemandan. Evliyken mutsuz olmaktan iyidir bekarken mutsuz olmak.

ORUÇ

07.06.2016 SalıRamanzan ayında insanların çiftleşmesi oruçu bozar mı?salim hocam bozarsa neden bozar..AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ...

Soru :atv´de nihat hatipoğlu diye bir amca var, bu işlerin piri odur. danışınız lütfen!

Cevap :

hayat

12.05.2016 Perşembe

Soru :Selam hocam , 6 ay çıktığıkm biri vardı yaşı büyük olduğu için ayrıldık. bu meseleyi bir kaç öğretmen biliyor. Ama konunun kapandığına inanmayan hocalarım var yada şüphe var. Biten bir sevdayı nasıl kanıtlamam lazım bilmiyorum artık ne yapmam lazım?

Cevap :Kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilsin bence!

Sevgi ve aşk

06.05.2016 Cuma

Soru :Merhaba hocam, 17 yaşındayım bir sorum olucaktı. Sevdiğim biri var ailem istemiyor ama biz birbirimizi çok sevmiştik. Onu unutmak için napmam gerekiyor belki sevgisi çok büyük bana karşı ama aşk denen lanet benim başıma bela oldu. Sence ben ne yapmalıyım bana akıl verir misin?

Cevap :On yedi yaşında bir dolu karar alır insan. Ve aldığı kararların hepsi de son derece doğrudur zanneder. Aynı şeyleri on üç yaşında da yapar, on yaşında da. Senin için on yaşındaki bir insanın kararı ne kadar doğru olursa ailen için de senin kararın o kadar doğru olur. On yedi yaşında aşık olduğun insanla evlenmeyi düşünmüyorsundur sanırım. Çünkü on yedi yaşında ki bir arkadaşın sana gelse; “ben evleniyorum” dese. Aptal mısın sen dersin. Aşık olmaya devam edebilirsin, ailen içindeki aşkı yok edemez. Ama evlilik aptalca olur. Zamana bırak, nasılsa eninde sonunda akıllanırsın. Yok ben evleneceğim diyorsan “aptallığına doyma” derim ama muhtemelen iki üç yıl sonra doymuş olursun. İş işten geçmiş olur tabiki.

deprem

26.04.2016 Salıyomra

Soru :sayın salim haceefendi hazretleri yomrad deprem olurmu hergün olacak diye gözüme uyku girmiyor.. depresyondayım önerin nedir..

Cevap :Ne çok depresyon var... Yağmurlu bir günde bulunduğun şehrin sokaklarında yürü. Üzerinde sadece iç çamaşırların olsun. Hayatının değiştiğini göreceksin. Depresyonla uğraşmaya zaman bile bulamayacaksın.