boş dünya

31.05.2023 Çarşambarammses

Soru :Hangi dala konduysam kırıldı. Hangi yari sevdiysem el oldu. Kimse sevmekten yorulmaz mı dersin? Benim işim gücüm yerinde ama tek sorun boşa gelmişiz. ÖLeceksek niye bu kadar cefa çekiyoruz ? Bir kurşunla kafama sıkasım var, tek bir kurşun..

Cevap :Dünyaya boşa geldiğimiz doğru da giderken can sıkmamak gerek. bizi buraya gönderenin bir hesabı vardır elbet. hesabı karıştırmamak gerek. Hele o kanlı mevzular falan iğrenç. Ölüsü de kirletmemeli dünyayı insanın. Cefa falan da yok ayrıca. 500 yıl önce ekmek soğan bulunca sevinen insanlar da insandı. Bizim götümüz başımız rahat durmuyor. Hep fazlasını istiyor, fazlasını bekliyoruz. İnsanlardan da bekliyoruz, yaşadığımız hayattan da bekliyoruz. sıkıntı dünyada ya da insanlarda değil. Sıkıntı bizde. Ayrıca sıkıntı etmesek hiç sıkıntımız da olmaz. Muhtemelen on yıl sonra çok başka sorunların olacak. Bugünkü sorunların umurunda bile olmayacak. Yarın umurunda olmayacak eyleri bugün umursamanın da pek bir anlamı yok.

Canım hocam

23.12.2021 Perşembe11 c

Soru :Ah canım hocam yıllar sonra geldiniz aklıma o zamanlar hayırsız uğursuzun tekiydim sınıfınızda yaş dayandı 30 a aklıma düştünüz o zaman akıl verdiğinizde ne anlatıyor bu adam diyordum şimdi daha iyi anlıyorum umarım hakkınızı helal edersiniz :)

Cevap :Bildim ben o 11C sınıfını. bana da hayırsızdan, uğursuzdan başkası rastlamıyor zaten :) Gerçi o yaşlarda herkesin aklı havada oluyor, ben de çok farklı değildim. Siz ders dinlemeyi sevmiyordunuz, ben de anlatmayı. nasihat etmek kolayıma geliyordu. Aramızda kalsın ama devlet bunun için maaş bile veriyordu bana. Hak yok diyeceğim ama sen küfür falan da etmişsindir bana arkamdan. Gerçi ediver ne olacak, yüzüme etsen başın ağrırdı, hiç akıllıca da olmazdı ayrıca; canın sağ olsun, hakkım da helal olsun.

Uyku

14.11.2019 PerşembeMeryrm

Soru :Salım dayı depresyondan cıkamıyoruö yardım et.

Cevap :adresini ver okunmuş su göndereyim sana.

HAYAL KIRIKLIĞI

12.07.2019 Cuma

Soru :Merhaba Güzin Abi, 7 aydır çok samimi olduğumu düşündüğüm, kardeşim dostum dediğim insan durduk yere seninle eskisi gibi samimi olmak istemiyorum dedi.Şok oldumm ve noldu dediğimde ise bir şey yok canım öyle istiyor dedi. Değer verdiğim insan böyle yapınca tokat gibi yüzüme çarptı o cümle ve hiçbir cümle de avutmuyor hayal kırıklığını.. sorum şu ki: Sen olsaydın böyle bir insanla bir daha konuşur muyddun??

Cevap :Konuşurdum... Hayatımızın bazı dönemlerinde samimi olduğumuz insanlarla belli bir yerden sonra soğukluk girer aramıza. Arkadaşın bunu dile getirmeden usul usul da yapabilirdi. sonsuza dek süren dostluklar 6 ayda oluşmaz zaten. Takma kafana!

Redpill safsata mı yoksa tek yol mu?

20.05.2019 PazartesiTheRealAlpha

Soru :Redpill ile uzun bir geçmişim var, bana çok şey kattı. Soru şu bu tarz şeyler hayat içinde gerçekten faydalı mı yoksa boş safsatalar mı? MGTOW gibi akımlara da bulaşmış biri olarak bana çok şey kattığını düşünüyorum ama fikrini de almak isterim. Agresif bir cevap beklemiyorum. ADAM gibi güzel bir yanıtın varsa senin fikirini de bilmek isterim.

Cevap :Redpill adam gibi yanıt istemek için uygun bir oluşum değil. ve tabii ki hayat o kadar da anlamlı değil; kadınlar da erkekler de anlamlı değil. anlamlı olan şey 20sinde de 70inde de aynı şeyi ifade etmeli çok ciddi bakıyorsan dünyaya. ben onlardan değilim. ama bu değildir ki her şey anlamsız olsun. anı yaşa diyor ya Horatius.. İşte o an neyse değerli olan, yi hissettiren neyse odur önemli. ve her yaşanan şey; iyisi de kötüsü de insana bir şey katar. sorgulayarak, muhakeme ederek yaşıyorsan eğer. ama çok da takılıp kalırsan sıkıntı. üç günlük dünya sonuçta. sevabıyla ve günahıyla yaşamak gerek hayatı. yaşamayı bilen herkes buna inanır.