ROCKET SCİENCE - 24.08.2009

1226 kere okundu
Araba hareket etmeden önce pısırık oğlan çocuğu tam aksi özellikler gösteren kıza uzun uzun baktı. Arkadaşları da şaşırmıştı en az onun kadar. Kız gayet hoştu, oğlan çocuğu ise tam anlamıyla salak.
    
Birkaç sahne önce bavul tartışmaları eşliğinde baba evi terk etmişti ama şimdi başka bir adam yemekte asıl çocuklar ve başka bir ufaklıkla birlikte. Kadın bencil, adam sıkıcı, çocuklar şaşkındı. Yemekteki ton balığı güvecinin hemen ardından başka bir odada birilerinin seviştiğine dair sesler geldi. Koreli adamın oğlu, sevişme partnerinin oğluna babam annenden önce altı yıl kimseyle çıkmamıştı derken, kadının çocuğu sanırım haklı olarak bu konudan bahsetmek istemediğini vurguladı.
    
Beden eğitimi dersinde olsa gerek, oku yaydan sadece 1 metre uzaklaştırabilen asıl oğlanın kafasında asıl kıza dair hormonsal değişimler başlamıştı. Hayat renkleniyor, film de…
    
Abuk subuk bir ortam, kocaman olanlarından bir keman, adını hatırlayamadım şimdi. Aşkın Nur Yengi eski bir albümünün kapağı için onlardan birinin önünde seksi bir poz vermişti. Hatta yakıştıramamıştım Yengi’nin güzel sesini seks ile gölgelemesini. Kamu malı dedi asıl çocuk, annesine sorduktan sonra gel birlikte gazoz içelim diye yanıtladı muhtemelen sorunları olan şimdilik sıradan karakter. Buzdolaplarının bozuk olduğunu da ekledi. Sürpriz; bahsi geçen ev asıl kızın evinin hemen karşısında. Arada sadece bir sokak var.
    
Mekân koridor, kız yürürken bizim eleman yanına geliyor ve evet diyor, müzakere takımına katılacağım, bir şeyler daha oluyor çok önemli olmayan ve eleman iyi bir şey söylüyormuş gibi kıza seni her hangi birinin seks objesi olarak düşünebileceğini zannetmiyorum diyor. Kız bozuluyor haliyle, kim bilir ne kadar seksi olduğunu düşünüyordur. Bunlar benim çıkarımlarım değil, elemanlar daha lise öğrencisi ama yönetmenin vermek istediği mesaj tam olarak bu.
    
Madalyonu abisi çalmış ufaklığın. Hatta bir kutusu bile var çaldıklarını biriktirdiği. Bunu birisine söylersen dudak nemlendiricin ile kıçımı silerim diye tehdit ediyor kardeşini. Oysa kıça sürülmüş nemlendiriciyi çöpe atıp yenisini almak zor olmamalı. Ya senarist çok akıllı değil ya abi.
    
Kız bir önceki yıl yapılan münazarada fiyasko yaşamış, üstelik fiyaskonun sebebi muhtemelen sevgilisi olan yeni yetme. Ayrıca eleman daha sonra okulu bırakıp bir kez bile arama nezaketi göstermemiş.
    
Bizim oğlan kızın odasında, hesapta ders çalışacaklar. Ulan anasını sattığımın memleketinde biz de yaşadık o yaşları. Neden hiçbir kız bizi evine çağırıp yatağının üzerinde ders çalışmamızı istemedi.  Gayette hoş bir tiptim,  derslerden de anlardım üstelik. Bu filmdeki salak oğlan sırf başrolde diye bir şeyler yapacak yoksa ne köy olur ondan ne de kasaba fikrimce. Kız sigarasını yaktı, galiba normal sigara da değil sarma içiyor bir haltmış gibi.
    
Elemanlar münazaracı demiştim ya. Savundukları konu bilin bakalım ne. Evet, her zamanki gibi bilemediniz. Erken yaşta cinsel ilişkiyi savunuyorlar. Ben de onların yaşında iken aynı şeyi savunuyordum, çok iyi hatırlıyorum. Artık fikrim değişti, sağlıklı karar vermek için o gün ki bilgilerim yeterli değilmiş demek ki.  Kızın söylediğine göre bastırılmış cinsellik sonradan nevroza dönüşebilirmiş. Bastırmazsan da küçük orospu derler be şeker. Üstelik gerekenden önce yaşanan cinsellik,  özellikle kadınlarda kadınsal hastalık riskini artırmakta. Bunu öğrenmek için yaşamak gerekmiyor.
  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar