kimden gitsem sana çıkacak yolum - 9.10.2012

2054 kere okundu

Kansız geçen bir harbin yenik komutanıyım ben, ne emrimde birileri var ne ben birilerinin emrindeyim. Meydanı terk etmiş herkes, koca bir hiçliğin ortasında hem deli hem divaneyim. Akbabalar kaçıncı turunu atıyor tepemde, güneş doğduğundan beri karanlıkta yüzüm, ses yok sesime, nefesime nefes yok; yenilmişim, saçlarım ağırmış, geçmiş zamanım.

Sevdin mi her şeyiyle seveceksin hayatı; baharın “ilk”i de güzel “son”u da, Nisan’a da gönül vereceksin Eylül’e de. Denize döneceksin yüzünü, pantolonunun paçalarını dizine kadar kıvırıp çıplak ayakla kumsalda yürüyeceksin. Tuzlu ayaklarını yalayacak dalgalar, kumla bezenecek parmakların, yaşadığını hissedeceksin ve yaşadıkça seveceksin.

Cibran’dan şiirler okuyacak kötü sesli kadın, kemanın tellerine dokunacak saçı sakalına karışmış adam, kiloluk dikmen el değiştirecek birbirini tanımayan ayyaşlar arasında.

Kimden gitsen sana çıkacak yolum, nereye gitsem yanımda götüreceğim seni. En bilindik cümlelerde geçecek adın, güneş battığında sen doğacaksın; yalnızlık beni seviyor diye ben seni seveceğim. Keman telleri ruhumu okşayacak, güzelleşecek kadının sesi, dünya yeşile ve maviye dönecek her yudumda. Kimden gitsem sana çıkacak yolum...

D&R'dan satın almak için tıklayın         

KİTAPYURDU'ndan satın almak için tıklayın

 

Yağmur Soluyamadığım sol yanım
7.07.2014 Pazartesi

Birde fonda Farıd Farjad dan K. Ağlamaz çaldımı ...

eftal gidemeyenlerden.....
12.06.2013 Çarşamba

ben yıllar geçsede gitmeyi bi türlü becerememiş olanlardanım,beden bi yerlere savruluyor ama akıl olduğu yerde takılıp kalıyor.

betül ahh ahh
3.01.2013 Perşembe

varmı bunun bir yolu, tek başına gidilebiliyormu. insan sevdiğini ardında bırakabiliyormu

ayyaş dikmen
26.12.2012 Çarşamba

yudum yudum dikmen, yudum yudum ege...

aşk aşk
8.11.2012 Perşembe

gidilmiyor be kardeşim

  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar