NE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZ - 17.06.2012

2924 kere okundu

Bu da geçecek, yaz geçecek, güz geçecek, kalem kâğıttan, rüzgâr saçımdan geçecek. Gün geçecek, gece geçecek, gönlüm senden de geçecek. Yazı yazmayı bırakacağım sen yoksun diye, biraz daha okumam gerekecek, gezip görmem gidip gelmem gerekecek. Gittiğim yerlerde olmayacaksın, yokluğunu yaşamam gerekecek. Varlığın gelecek aklıma gözlerimi kapayınca, güzel günleri hatırlayacağım, her seferinde biraz daha örselenip her seferinde biraz daha geçeceğim senden.

Bir rüzgâr esecek, bir yağmur yağacak, saçlarımdan süzülen damlalar kaybolacak yüzümde. Gözümün yaşı karışacak hüznüme, hüznüm duvarlarına vuracak, dönüp bakacaksın çalan kapıya, yürüyeceksin ama kimseler olmayacak. Bir zaman kimdi diye merak edeceksin belki ama yine döneceksin hayatına, aklına ben olduğum gelmeyecek. Yağmurun sesi, bulutun nefesi hissedilmeyecek. Bensizlik sabah doğan güneş gibi, akıp giden nehir gibi sıradanlaşacak. Vazgeçmiş olacaksın çoktan. Bir şarkı duyulacak radyodan “acısa da öldürmez” diyecek Sıla, acısa da devam edeceğiz düşe kalka.

Ne söylesen eksik kalır söz, ne yazsan kar etmez kâğıda, kalemin boyası biter de bitmez ümidin. Kurduğun her cümle bir başkasına gebedir ve susmak en iyisidir.

D&R'dan satın almak için tıklayın         

KİTAPYURDU'ndan satın almak için tıklayın

 

 

halil ...
19.09.2012 Çarşamba

sen eksik bırakmazsın sözü, ne cümleler kurar taşı gediğine koyarsın

  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar