AHMAKLAR VE YALAN HABER - 1.01.2009

1259 kere okundu

Fenerbahçe Ronaldinho’ya talip diye manşet atmış Fotomaç  gazetesi, ben de Zuhal Olcay’a talibim yıllardır ama kadının suratıma baktığı yok. Bakmayın siz hiçbir gazetenin benim Olcay’a talip olmam konusunda beşinci sayfada bile minik bir haber yapmayışına. Fener’in o adamı alma şansından daha fazla benim Zuhal Olcay’ı ayartma ihtimalim. Fener’in Brezilyalı top cambazına verecek kadar parası yok ama çok şükür ki benim Allah vergisi çenem var. Gerçi benim de hakkımı vermem gerek, Allah vergisinin üzerine çok şey kattım.

Malumunuz lige havlu attı sarı lacivertli güzide kulübümüz Fenerbahçe. Ki burada ki güzide komşumuzun çoluk çocuğa karışmış kızının ismi olarak değil de bir sıfat olarak kullanılmıştır. Ne olur yanlış anlama olmasın.  Bu koca kafalı gazeteler bilirler büyük takım taraftarlarının yalan dolana bayıldığını. Hele güzide olanlar yalanla yatar dolanarak kalkarlar kendimi bildim bileli. Taraftarın gazete alması için erken mesaiye başlamak denir buna akıl dilinde. Her sene 1 milyon yalan haber çıkardı, bu yıl 3-4 milyonu buluruz gibi geliyor bana. Hele ki çoğu topçusu hormonlu erkek olan Galatasaray’ın da lig de pek bir şansının kalmadığını düşünecek olursak…

Nasıl bir zihniyettir anlamak güç. Bariz bir şekilde Fenerbahçeli taraftarları aptal yerine koymaktır Ronaldinho’nun transfer edileceğini haber yapmak. Aksini söyleyen varsa aptallığına doymasın.

Galatasaray’ın cesur yürekli futbol fakiri teknik adamının da görevine son verilir üç beş haftaya. Bu konuda yalan habere açık, para verip yalan haber okumak tam bize göre bir durum.

Bu arada bizim Yanal kanat takalı daha 5 saat olmadan Van Gaal’i bize alıyor aynı Fotomaç. Bu habere Trabzon da 30 bin kişi ana avrat düz gider söyleyeyim. Hatta Galatasaray ve Fenerbahçe de istiyor diye ekliyor. Adam büyük adam, üçümüze de yeter. Ortak kullanırız arkadaş ne olacak. Kardeş değil miyiz biz. Biliyorum değiliz şaka yaptım. Galatasaraylının derisinden post Fenerliden dost olmaz arkadaş. İnanmayan Trabzon’a gitsin ve karşısına ilk çıkana sorsun.

  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar