gözü tamamen kapalı - 22.07.2011

1399 kere okundu

İtiraz etmiş amcalar dayılar, mahkeme de reddetmiş haliyle, şike var arkadaş üstelik muhtemelen siz yapmışsınız demiş, yatışa devam demiş anlayana. Ne adamlar güzel memleketim, her türlü hileyi hurdayı yapacaksın, milyon dolarlık naklen yayın gelirleri, iddia, spor toto ve loto, federasyon primleri senin kafana göre dağıtılacak. Geçtim paradan puldan, milyonlarca insana salak gibi yeşil sahaları seyrettireceksin şampiyonu belli ligde ve ardından ben masumum diyeceksin.

Dün akşam Ukrayna´nın x takımıyla yapılan maçta “örnek seyirci” sosyal sorumluluğunun farkına vararak gazetecileri taşlayıp, tükürüklerle stattan çıkarmışlar. O gazeteciler ki neredeyse top yekun şike konusunda suskun kalıp herkesin diline nedir bu korkunun sebebi orijinli cümleler takılmasına sebep olmuş saygıdeğer şahsiyetler. O gazeteciler ki Fenerbahçe’nin amigolarından daha fazla Fenerbahçe şakşakçılığı yapmış kişilerdir yıllardan beri. O gazeteciler ki pek çoğu Ercan Saatçi gibi karakteri ortadayken başkalarına çamur atmaya kalkışmışlar her emir aldıklarında… O gazeteciler ki dün akşam dalkavukluluklarının sonucu olarak şakşaklarını esirgemedikleri takımın başarı için her yol mubah diyen taraftarları tarafından tükürüklerle ödüllendirildi.

Aziz Yıldırım değilmiydi şampiyonluğun sadece sahada kazanılmayacağını söyleyen, ne çabuk unuttuk da bunca hayret yalanı içinde yüzüyor bulduk kendimizi. Herkesin dile getirdiği şey değil miydi şike, sokakta gezen çocuk bile şikeden haberdar değil miydi bu ülkede. Çıkarılan kanundan sonra oltaya takılan saygıdeğer bir takım değil de kimsenin önem vermediği Gençlerbirliği ya da Büyük şehir Belediye olsaydı mesela. Kaç kişi suçsuzdur derdi, hangi spor yazarı susup köşesine çekilirdi. Futbol erkek işidir, memleketimin erkekleri de ekseriyetle delikanlı geçinirler, hani neredesiniz sayın delikanlılar, orman kanununa yenik mi düştünüz, güçsüze yeten gücünüz güçlü karşısında bacaklarınızın arasına kıstırdığınız tüylü kuyruklara mı dönüştü fino misali.

Bu kadar mı kendini bilmez olur insan, bu kadar mı cüretkar, bu kadar mı akılsız. Bedavacı hakim ve savcıları açıklayacağım diyor egosu şişik avukat. Canım kardeşim, tehtid ettiğin adamlar ki bu tehtid televizyon karşısında oluyor korkusundan vazgeçip şike falan yok hepsi düzmeceydi mi diyecek yoksa daha beter bilenecekler mi müvekkiline. Tamam, kendine güven iyidir de Kaf Dağı sandığın ayaklarının altında ki yükselti şişme balon sadece, üstelik hava kaçırmaya da başladı. Hazır yere düşmeden yara merhemini hazırla fikrimce, çünkü epey bir yara alacaksın düştüğünde.

Suçu olan bırakın çeksin, çeksin ki aşığı olduğumuz takımlar aldatmasın bizi kapalı kapılar arkasında, sevinç çığlıklarımız koca bir yalan olmaktan çıksın. Biz kirlenmiş sahalarda seyrettik mücadeleyi bari çocuklarımıza temiz bir futbol bırakalım.

  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar