ÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜN - 29.09.2010

1335 kere okundu
Eskisinin yerine yeni bir vücut koyup devam edeceğiz yola, ruhunu istediğimiz gibi şekillendireceğiz, olmazsa da güncemizde ölüme terk edeceğiz en iyisinden bir bahane bulup. Saydım unutana dek ve sabah oldu, uyanıp yüzümü yıkadım, gri takımımın içine siyah dar kesim gömleğimi giydim, abimin aldığı gri kravatı takıp siyah kemerim ve ayakkabılarımla güne hazırladım kendimi. Her hangi bir zamana teslim ettim ruhumu, yüzümde güneş, aklımda ölüm ilanlarımdan öğrendiklerim…
 
Erkendi zaman, iyot kokusu bir yolunu bulup en zayıf yerimden vuruyordu. Perdeci açmamıştı dükkânı, kuru temizlemeci de Elazığlı bakkal kadar çalışkan değildi. Tren yolunun altından geçip yeşil ışığın yanmasını bekledim, yanınca da sahiline attım kendimi artık bakamadığım denizin. Yürüdüm yeni doğan güneşe doğru, içime çektim temiz havayı, arabaların seslerini dinledim.
 
Kaçamak bakışlarla bakıyoruz artık birbirimize nedense, kayalıklar uçurum gibi gözümde ve korkarım yüksekten, düşmek ürkütür beni. Eskisi gibi inmiyorum da kenarına denizin, yürüyesim gelmiyor. Oturup kayalıklara mavi suları seyrederdim, takılıp bir dalganın peşine Adalar’a kadar gider gelirdi gözlerim.
 
Geçer mi her şey zamanın akıntısına takılıp, gittiği yerden gelir mi güzel yüzlü yaşlı amcalar, alışmak mıdır aslolan kader. Öyle olabilir mi sahi, kurtarabilir mi cümleler bizi, saklanabilir miyiz en afili kelimelerin arkasına, aklanabilir miyiz zamana teslim olup?
 
Susar içimdeki şarkı, uzaklaştıkça azalır ses, azaldıkça geçer ömür, ardında yıkıntılar. Mevsim yaprakların döküldüğü sonbahardır, yağmurlar yoldadır ve çıkınımda yeterince hüzün birikmiştir.
 
  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar