HALDAN BİLMEZ DILOYLOY - 26.04.2014

1461 kere okundu

Elleri mavi  bahar ve göğsünde içimi ferahlatan yeşillik, boydan boya sevdiğim sarı mor ve pembeler… Yokluğunu hatırladığınız düzlükler, sığındığınız kuytular, hadi gidelim deyip hiç gidemediğiniz uzak şehirler. Sonbaharda bahar kokusu, yazın kar soğuğu, Konya’da deniz, Giresun’da alabildiğine ıssız kuraklıklar. Ben miyim yolunu kaybeden yoksa yol mudur bende kaybolan.

Eskiden sonbaharı severdim, şimdi yeşil istiyor canım, çiçek istiyor, bahar istiyor. Köyümü istiyorum kaçıp şehrin gürültüsünden. Kendimden kaçıp çocukluğumu bulmak istiyorum. Meryem Yenge yerdeki abimi değil de her seferinde elma ğacının tepesindeki benden bakkaldan ekmek almamı istesin, Halis ile didİşelim asla kavgamızın bir galibi olmayacağını bile bile. Annemden izinsiz Lambat’a gidip en beceriksiz hallerimle mahalle maçı yapayım aç susuz. Sonra eve geleyim korka korka, her seferinde fırça bazen da cila kıvamında dayak yiyeyim istiyorum çocuk olmanın verdiği umursamazlıkla.

Maç yaptım son dersi asıp, maç yaptım ter su içinde kalmak pahasına. Son demlerim bunlar, son çırpınışlarım. Belim gidecek önce, sonra ayaklarım ve hevesim, en kötüsü de hevesim.

Haldan bilmez dıloyloy, söz anlamaz ne çare.

burak aslan
13.07.2014 Pazar

ne yazdığınız konusunda hiç bir fikrim yok ama yine de sıkılmadan okunuyor. teşekkürler.

  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar