RÜZGARA SEVDALI BULUT - 19.07.2010

1118 kere okundu
Ne bahar ne yaz, gece üç otuz, sıcak ve nem ve martı sesleri, deniz kokusu…
 
Bakma öyle uçarı olduğuma, ısısız yerlerim var benim de, gidip dinlendiğim, gidip ben olduğum. Bakma öyle uçarı olduğuma, benim de düşündüğüm var, fikrimi dindiren, huzur bulduğum. Ne olur bakma öyle bu mevsimde dayanamam.
 
Bulut bulutken şekilden şekle giriyor, sürükleniyor rüzgâra uyup, bulut bulutken gizlemiyor kendini yağıyor yağmur olup, bulut bulutken ne güzel seyretmesi. Sen o değilsin, o olamazsın tanıyorum seni, biliyorum nerelerde yürüdüğünü, kimlerle konuştuğunu, kime gönül verdiğini. Sen o değilsin, o olamazsın tanıyorum seni. Hüzünlü bakışlarını kaçırırsın benden, buluta dönersin yüzünü yağmur gizlesin diye gözyaşını. Ağlama şimdi zamanı değil, ağlama bana dön yüzünü, bulut rüzgâra sevdalı uyma ona bana dön yüzünü.
 
Yalan söyledikleri inanma tayfalara, o tayfalar ki yıllanmamışlar daha, ne bilsinler kumsalı ve kumsaldaki seni. Dedim ya ben biliyorum kulak ver bana, yakamozlar ömre bedel sen yakamozlara.
 
  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar