SUÇLU PAZARTESİ - 30.08.2009

1422 kere okundu
Neyle başlıyordu her şey, insan olmak mıydı her şeyin başı yoksa insan olmak kolayına kaçmak mıydı? Günlerden Pazar diye gün doğmazlık etmez miydi en azından senede bir ya da pazartesi hep pazardan sonra mı gelmeliydi.  Birilerine haksızlık var burada pazara mı yoksa insana mı kim bilir belgide tek suçlu pazartesidir her şeyi başlattığı için.
    
Vazgeçemediklerim ağrıtır oldu başımı hep, iki kuruşluk zevklerin peşinden koşmaktan alamıyorum kendimi. Oysa pek çoğundan iyi biliyorum doğru ile yanlışı, nerde durulup nerede yürünmesi gerektiğini en iyi akıl edenlerdenim. Bir maharet durmak yürünmemesi gereken yerde, ben yürümekte iyiyim durulması gereken yerlerde.
    
Eskiden, ben ben olmadan önceki zamanlarda kâğıtlara bir şeyler karalardım. Şunu şöyle yapmamalısın birinci madde olurdu, şunu yaparken şu kriterlerin dışına çıkmamalısın ikinci madde ve bu gibi durumlarda kesinlikle bunu yapmalısın üçüncü madde.  İşime yaradı mı diye sorduğumda kendime, cevap evet oluyor her seferinde. Bahsettiğim zamanlardaki Salim ile şimdiki Burak arasında çok fark var. O zamanlarda berbat şeyler yapardım şimdi de ama artık ayaklarım beni taşıyor ve başkasına ihtiyaç duymuyorum. Hatta çevremdeki kalabalıktan sıkılıyorum sık sık. Evet, küçük kâğıtlar işe yaradı bir zaman.
    
Cesur olmak saldırmak değil, bir şeylerin üzerine yürümek değil. Cesur olmak doğru yeri bulduğunda orada kalmak, kalmayı becerebilmek. Oysa doğru yerin doğru yer olduğunu anlayacak kadar olmamış bir meyveyim ben. Evet, sigara sağlığa zararlıdır, bunu biliyorum ve içmeye devam ediyorum.  Doğru gerçekten doğru oluyor eğer yaşamayı seçersen, söz dediğin rüzgârda uçup gidiyor sahip çıkmazsan.
    
Ben istemedim geceyi sevmeyi, ben istemedim insanlardan sıkılmayı, olması gereken buymuş ve yaşıyorum seçmişim gibi. Evet, seçtim çünkü en iyi seçenek buydu ama ne gündüzden ne de insanlardan nefret ediyorum.  İkisinin de tadını çıkardım hayatım boyunca ve çıkaracağımda yaşadığım sürece ama gecenin yeri ayrı ve bir başınalığın. Benim doğrum ve onu rüzgâra teslim etmeyeceğim.  Varsın pazartesi beraat etsin tüm suçlamalardan, pazar elini kolunu sallayarak keyfini çıkarsın anın benim insanlığım bu kadar, en azından şimdilik.
  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar