MUHTEŞEM GATS - 25.01.2010

1316 kere okundu

Sarı kuşun kanadı, kar yerden çok gökyüzünde üstelik öyle lapa lapa da değil, eskisi gibi değil yani, bölük pörçük, savruk ve silik. Kar değil yani kar, sarı kuşun kanat tüyü, rüzgâr ve beyaz ve soğuk ve bir sessizlik, elde var temiz hava.

Geceye geri döndüm, bıraktım kendimi ardı ardına boşluğa, yeşili gördüm, maviyi gördüm, camı açtım beyaz vardı göremedim. Deniz mi sesin içindeki, yoksa üst kattan gelen televizyon sesi mi içimdeki bilemedim.

Hediye, adalardan yola çıkan vapur, sessiz ve usul usul ve Bostancı’ya doğru ve yine kar tanesi, hafif rüzgâr ziyadesiyle soğuk, hepsi evet hepsi hediye. Doğum günüm bugün 12 Nisan 1500 ya da 20 Şubat 3000. İyi ki doğdum, iyi ki yaşıyorum, iyi ki deniz, iyi ki kar ve soğuk ve kış ve hayat iliklerime dek.

Tık tıklarında saatin, sıcağında peteğin ve odam baştanbaşa dokuz adım, yürü yürüyebildiğin kadar. Aldattım kendimi, seni de aldattım, kim varsa hayatımda herkese en az üç yalanım var. Biri benim, biri bende ki o diğeri ise kişiye özel, üç yalan herkese. İsteyene fazlasını da verdim, üzülmedim, kötü hissetmedim, hadi Gats sen de gel tozunu atalım, yalanlarımıza ortak edelim herkesi.

  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar