SOLITARY MAN - 23.10.2010

1226 kere okundu
Bir film seyrettim adam benim gibi ama sebebi var, bir film seyrettim ben de o adam gibiyim ama sebebim yok.  Sabah kalkıyor koştura koştura hazırlanıyorum, gömleğe kravat uydurmak için her gün telaş yapıyorum, bazen bir şeyler unutup geri dönüyorum. Yaşlanmadım o adam kadar ama uygun adım yürüyorum, kalp atışlarım seyrekleşiyor, ağırlaşıyorum, pek inandırıcı değil ama daha az konuşuyor daha çok düşünüyorum. Ama hala herkes gamsız olduğumda hemfikir sanırım, o kadar da koy vermedim yelkenleri henüz, dünya düz ve görmediğim her şey yokluktan ibaret.
 
Bir gün doktor size birkaç test yaptırmalısınız der, filmin sonu başlamıştır, dudaklarının arasındadır her şey, artık yağlı, tatlı ve tuzlu yememelisiniz der, heyecanlanmamalı, hareketlerinize dikkat etmelisiniz der ya da iyi haberi verir; erken teşhis ettik kanseri çok şanslısınız. Bir Çin atasözü yaşıyorsan her şey yolundadır diye destek verir doktora. Bir film seyrettim, hasta olduğunu öğrendiği gün otuz yıllık karısını aldattı adam.
 
Kokusunu en çok hatırladığım kız ilk öptüğüm kızdı, borbırıs kullanır çilekli orbit çiğnerdi, Derya Soyubelli idi adı, Karamürsel’de oturan bir Boşnaktı. En sevdiğim kadının hangi parfümü kullandığını bilmem, ama öyle bir şeydir ki bu, sorsalar kendi kokusudur derim, öylesine doğal öylesine ona aitti ki… Bir film seyrettim adamın kokusu öyle tanıdıktı ki koklayan hatırlamaz bir daha sanırım, bir daha da unutmaz tanıyan. Bir adam seyrettim, bir kadın öptüm ve bir diğerini sevdim ölene dek. Adam bana benziyordu, dudakları çilek tadında olanın kanadı kırıktı bilmiyordu uçmayı, en sevdiğimin kokusu hala burnumda.
 
 
  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar