SİZİ KORKUTAN YERLER - 4.08.2010

1196 kere okundu
Takip ederek, internet sayesinde, maaşlı muhbirler aracılığıyla, bilirsin işte her zamanki gibi. Sana bir kitap getirdim, en sevdiklerimden, bana çok yardımcı oldu, SİZİ KORKUTAN YERLER. Bu bir zorunluluk değil, gelmek zorunda olduğunu düşünmeni istemiyorum.
 
Eve giren ya da çıkan olduğuna dair en ufak bir iz yok, ödünç bir yaşam sürüyor olsam tabancalarla dolu bir odada olmazdım, fare zehri ironik olsa gerek böyle bir mekânda.
 
 Elimi havaya kaldırdım, düştüğünde yarış başlayacaktı, bende koşacaktım herkesle birlikte ama adil olmazdı, ne zaman başlanacağını en iyi ben biliyordum, havada kaldı elim. Kelebeklerin bir gün yaşadığı yalan, kandırıyorlar bizi. Elim düşse dans bitecek toz olacaktı kanatlarım ama yirmi dört saatten fazlasını hak ediyordum. Sahi elim havada mı hala, yokluğum mu göremediğim.
 
Sana derme çatma zamanlar sunuyorum, iddiadan uzak, sıradan zamanlar, kirli sayfalarını sunuyorum sana hayatımın. Sana iyi olan neye sahipsem hepsini sunuyorum, içini değil belki ama civarını duvarlarımın. Kelebekler şahit, bir şeylerin ölesi var güncemde ki o günce buna alışalı kaç nefes boşa gitti. Bekliyorum yarışın başlamasını, elimi havda unuttum koştukça uzaklaşmamak için huzurumdan.
 
Köhne bir otel odası, terli çarşaflar, havayı soğutmaktan uzak bir pervane döner durur. Tanıyorum bu sesi, hoş geldin anne, çoktan kör olan gözlerinle nasıl da buldun beni, geç kalmadın mı biraz, nasıl da buldun beni. Takip ederek, internet sayesinde, maaşlı muhbirler aracılığıyla, biliyorum her zamanki gibi. Bana getirdiğin kitabı seveli çok oldu, artık beni korkutan yerleri biliyorum. Bu bir zorunluluk değil, gelmek zorunda olduğunu düşünmüyorum, bencilim ben hayat bencil senin kadar.
 
SİZİ KORKUTAN YERLER, sahi kim yazdı bu kitabı, kim okumakta gecenin bu vakti. Bilen varsa arasın, numaram çevrim dışı gerçi ama yine de fakire ekmek umut. Bir kontrol edin kaç para var ceplerinizde ve kaç gün daha yaşayacaksınız sayfalarınızın yalancı temizliğinde.
 

 

 
 
 
 
  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar