VE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YIL - 1.01.2012

1216 kere okundu

Bir yıl daha bitti diye başlıyordur köşe yazılarına dün ve bugün itibariyle koca kafalı yazar amcalar ve teyzeler. Geçen yılda yaşanan olumsuzluklardan bahsedip gelecek yıl için olumlu temennilerde bulunuyorlardır olanca ikiyüzlülükleriyle. Oysa en az benim kadar biliyorlardır dünün bugünden tek farkının takvim yapraklarında yazandan ibaret olduğunu. Kafalarının kocalığı yazmaktan dolayı olmayan diğerleri ise bir telaş içerisinde yılbaşı gecesi için. Herkeste bir yalan dolan, bir gösteriş… Efendim bu gece planınız nedir, nereye gideceksiniz? Ben evde malak gibi oturacağım arkadaş, belki açıp bir iki film seyrederim ya da İz Tv’den hayvanların ne âlemde olduğunu öğrenirim. Yılbaşı gecesi maç yapan birileri olsa onları da seyrederdim ama o kadar para kazanan adamlar muhtemelen bu gece eğlencenin dibine vurmakla meşguldürler. Teyzem Twitter’da volume-1 diye fotoğraf yayınlıyor yılbaşı eğlencesinin iş yerinde başladığına dair… Be geri zekâlı teyzem, baban da böyle eğlenirdi yılbaşında, sabah da alkolün etkisiyle girdiği yataktan elin karısıyla uyanırdı. Her ne kadar dile getirmese de anlatılmak istenen ortada; yatakta olan yatakta kalır ama istersen birkaç kez daha nük nük… Sonra sen sağ ben selamet. Teyzem sonra kitapları karıştırıp twit atar; rimellerin akmasın istiyorsan rujunun tadına baktırmayacaksın. İyi de teyzem yüz kişiye tattırdıktan sonra mı düştü jeton ki ben jetondan yana hala ümitli değilim.

Efendim alkol olayına nokta koydum sayılır, eskiden içer sarhoş olmazdım, öle az buz da değil ha beş on duble fondip yapar yine de devam ederdim yola. Alkolü heba etmekten öteye geçmezdi benim içiciliğim anlayacağınız. Akşam şarapla başladığım yolculuğuma rakı ile devam edip viski ile nokta koydum. Artık midem almıyor yere batasıca alkol türevlerini. Bir tanıdık ki tanımadık da olabilir öylesine söyledim alkolün tadı değil yaptığı kafadır iyi olan demişti. Ulan bu meret kafa yapmaz, rezil tadından yenmez de ben ne diye yudumlarım onu. Erol Özdemir şerefine deyip bardağını bardağıma çarpıyor, seni bardak boş diyorum, baya baya şerefsiz yani. Çok eğlendik diyor Eyüp iyi ki geldin, paramı alıp giderim ben aga, çok isteyen oldu ama en fazla teklif edene geldim. Sahibin gelsin ben senle konuşmam diyor Sevil Karakuş, devirdiği beş dublenin ardından.

Bu yıl da berbat geçecek canlarım benim, ne terör bitecek ne de ekonomi düzelecek. Yine adamlar kandırabildikleri kanmaya meyilli kadınlarla iş tutarken birileri işsiz kalacak, başka birileri sokakta sabahlayacak. Yine Dünya’nın en mutsuz insanlarına rastlayacağız sokağa her çıktığımızda, yine takım tutar gibi parti tutup kendi kıçımızda ki yırtıklara gözlerimizi kapatıp bizim gibi düşünmeyenlere aptal demekten çekinmeyeceğiz en inana hallerimizle. Başkasının yaptığı yanlışa yanlış kendi yaptığımız yanlışa yanlış anlama etiketi yapıştıracak, inandığımız adamlar boka batsa aynı boka çekinmeden kafamızı sokacağız. Değişmeyecek hiçbir şey doğu cephesinde, yine batmakta olan Avrupa Birliğine giremeyecek yine kendimizi sevmeyeceğiz.

Evet koca kafalılar kandırmaya devam edelim kendimizi, bir gün olsun unutalım kendimizi, bal kabağından devşirme at arabasına binip yakışıklı prensler ve güzel prenseslerin verdiği partilere gidip camdan ayakkabılarımızla danslar edelim, içimizi görmezden gelip yalanlar söyleyelim birbirimize, iyi ki geldin 2012, seninle her şey mükemmel olacak.

  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar