BIKTIM PİSLİĞİNİZDEN - 6.10.2011

13 kere okundu

Spor haberi okumaktan sıkıldım arkadaş, sürekli bir curcunanın içindeymişim gibi hissediyorum. Aklı ile düşünenleri bir kenara ayırdım, düzenbaz, yalancı, inkârcı ve yüzsüz Fenerbahçeliler yüzünden futbolun ne tadı ne de tuzu kaldı. Şike yapmışsınız arkadaş, bunu en az bizim kadar siz de biliyorsunuz. Yıllarca şike yapılan bu ülkede iş üstündeyken yakalanan başkanınız aylardır içeride tutulurken nasıl biz temiziz diyebilirsiniz.

Adalet denen duygudan habersiz insanların verdiği kararlarla üstü örtülmeye çalışıldı pisliğinizin. Tam doğrudan yana ümidimi kesmişken UEFA devreye girdi ve net delillere bakarak men etti sizi hakkınız olmayandan. Saldırdınız öteye oyuncağı elinden alınmış şımarık çocuklar gibi ama UEFA’nın çocuğu değildiniz ve şımarıklığı göz ardı edilecek kadar vasıflı değildiniz. Aslında tek vasfınız paradan kaynaklanan satın alma gücünüz ve stadınızı dolduran kalabalıklarınızdı. O kalabalıklar ki pisliğinizi örtmek için kullanılmaya oldukça müsait insan topluluklarından başka bir şey değildi, ışıktınız ve size uçuyordular tüm canlılar gibi, ışığı yerini istediğiniz gibi değiştirip kalabalıkları istediğiniz gibi yönlendirebilirdiniz. Çünkü o kadar çok bağlıydılar ki size o kadar çok kullanılmaya müsaittiler ki.

Her gün yeni bir haber gazetede, ezilmişliğin edebiyatı olanca yalan dolanıyla gözümüzün içine içine sokulmakta. Saygı duyduğumuz Rıdvan Dilmen bile gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor, dibi çıkmış spor dünyasınız, yanlışı güçlü yaparsa her şey mubah diyor yıllardır delikanlılıktan ödün vermeyen kanı bozuklar.

Şike yaptık ama güçlüyüz, güçlüyüz ve güçlüler suç işlese de ceza almamalı deseniz, dik dursanız omurganızın hakkını vererek sevmesek de saygı duyardık muhtemelen. Sahi farkında değil misiniz yirmi yıl sonra bile çocuklarınıza şikeci denileceğinden, kulaklarınızı gerçeklere tıkayabileceğiniz mi sanıyorsunuz ömür boyu. Bıktım varlığınızdan, pisliğiniz ve yüzsüzlüğünüzden, bıktım adalet ve insanlıktan uzak hadsizliğinizden.

  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar