YAĞMUR YÜKLEDİN BANA - 9.11.2010

13 kere okundu

O zaman gitme, bulut gitsin rüzgârla, yağmur gitsin sen gitme ki bozulmasın yıldızların yeri, kaybolmasın yolumuz. O zaman gitme, yine saatlerce sohbet edelim kaçamak dokunuşların sebepsiz utangaçlığında. Radyoda Şükriye Tutkun çalsın gücü yetene kadar, gücümüz yetene kadar dinleyelim. Sorma, sakın sorma bilmiyorum ne olacak o zaman. Sus konuşma ne olur, kurduğun her cümle ölüm bana, her kelimen yara, sus ne olur konuşma.

Önemsiz bir ırmak misali aktım usulca, kalmadı kelimem susmak zamanıydı, kararmıştı gözün görmedin. Kayboldu adı olmayan bir his, sen gittin, ay battı, gün açtı yüzüme, gözlerim acıdı, içim acıdı yokluğuna. Sanma ki suskunluğum haksızlığımdan, ben sana sustum, içimi acıtan sözlerine, sesinin şiddetine, esirgemediğin hiddetine sustum. Sanma ki kalakaldım öylece, sanma ki seni ıslatacak kadar yoktu yağmurum, konuşursam sen olacaktım, sen kötüydün konuştukça, ben sana sustum. Yağmur yükledin bana, inat ettim yağmadım, yağsam sen olurum diye korktum, kötüydün kıyamadım sana, sustum.

Seni düşündükçe adının geçtiği şarkılar dinliyorum, kitap okuyorum, About A Boy´u seyrediyorum yüzüncü kez. Seni düşündükçe Trabzonspor’un maçı olsun istiyorum, yağmur yağsın çıkıp sokakta yürüyeyim, içip sarhoş olayım istiyorum. Seni düşündükçe pişman olmuyorum nedense, iyi ki diyorum, iyi ki bendeki sen ölmeden sende ki ben ölmüş diyorum.

Bir garip oldum yokluğunda, son treni kaçırmış yolcuyum, tadını çıkartıyorum gelemememin. Sabahları erken kalkıp geceleri geç yatıyorum artık, sevgilim gözüm acımasın diye bir koruyucu aldı sağ olsun, uyumadan önce buzluktan çıkartıp gözlerimin üzerine koyuyorum. Sabah kalkıp hayata başlıyorum dipdiri, kandırıyorum herkesi anlayacağın, dedim ya tadını çıkartıyorum. Yağmur yükledin bana, bulut gece - gece bulut ne yağabiliyorum ne de sabah oluyor artık.

D&R'dan satın almak için tıklayın         

KİTAPYURDU'ndan satın almak için tıklayın

 

 
sevil kurtuluş
24.12.2012 Pazartesi

yağsa da kurtulsak

lalalala lalalla
3.12.2012 Pazartesi

biz de neler istiyoruz ama veren yok :)

  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar