KAFAMDA BİR HUNİ - 14.12.2010

13 kere okundu
Farzet ki o ben değilim, delirdim farzet, kafamda bir huni sokaklara atmışım kendimi; peşimden koşturan çocuklar teneke bağlamış ceketime. Ben gidiyorum o geliyor paldır küldür. Farzet ki yağmur yağıyor, mevsim yaz ayaklarım çıplak, toprak kokusu vuruyor burnuma, anam düşüyor aklıma, haylaz günlerim serseriliklerim... Erol Evgin’den bir şarkı kulağımda belli belirsiz, meyhaneler yetmiyor bu gece bana, ben sana vuruldum deli divane.
 
Sen kiminle şarap içtin Alaaddin Tepesi’nde diyor! Hem orası neresi? Belki masalsı bir yer, uzak bir şehirde ki barı birlikte mi aramıştık unuttum ben. Ömrüm sana yürümekle geçti, iki ileri bir geri ve geldi çattı bayram giyin en yenilerini. Biz o gün şen olmasak da çocuklar gibi olalım, atlılar koşsun bozkırda başıboş bir o yana bir bu yana. Saçında ki güler varsın dökülsün, varsın geç olsun sabah, bu akşam gezelim İstanbul’un tüm meyhanelerini, Çınaraltı’ndan Üsküdar’a geçelim sonra Beşiktaş’a Turgut’un yerine oradan Yeniköy’e Aleko’ya gidelim, kapatmamışsa Yorgoya da uğrayalım.
 
Meyhaneci geç vakit meyhaneyi kapatıp evine gitti. Bitkin bir halde yatağına gireceği sırada telefon çaldı. Telefondaki sarhoş sesi:
 
     - Meyhaneci dedi, kaçta açacaksın meyhaneyi?
 
     - Yahu daha yeni kapadım, istediğim zaman açarım, hem açsam da seni içeri almam.
 
     Telefondaki Sarhoş:
 
     - Ben içeri girmek değil, dışarı çıkmak istiyorum.
 
     Farzet ki pencereden attım kendimi dışarı, kafamda bir huni sokaklardayım artık, aldım başımı sana geliyorum…
 
  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar