BİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSIN - 1.10.2010

13 kere okundu

Bir ceset çıkar kutudan, üstünde tarihi geçmiş gazete kâğıtları. Ne sen varsın haberlerde ne de ben, öyle özensiz ve öyle hoyrattır ki büzülürüm, yüzüm düşer, güzü gösterir yelkovan dökülür tüm yapraklarım. Birileri bir şey söyler güler geçerim, her şeye bir bahanem vardır da kaçamam hüznünden en derin kuyulara saklasam da gövdemi.  Yaşasam kaç kez ölmüştüm kim bilir, ne kanım akar ne sesim çıkar, ne de gözüm yüzünü arar son nefesimde. Solgun benizli sevgili, sevmek eski bir masal ve inanmadığımızı anladığından beri susar oldu Dede Korkut. Şimdi söyle hangi güzel söz kurtarır seni, hangi şair kırar zincirini pranganın, hangi yazar azat eder ruhunu?

Sür merhemi yaraya, sar zamanı üstüne ha bugün ha yarın, erkek sözü sana uzun sürmez acın… Kül ve dumandan, aşk ve imandan ibaret hayat. O iman ki artık boğazın sularında, yanından geçecek el salla, bir damla gözyaşı akıt en içine, için içine sığmış el salla içine. Sana olan imanımı kaybettim, hükmü toz ve dumandır artık biline. 

Bir şarkı söylerim oturup ağlarsın, sus ki ılık nefesim soğurken değmesin yüzüne, sıcak kalsın düşlerin. Sus ki çarpmadan gittiğim kapıdan ses çıkmasın, ne söylesen eksik kalır cümlen, bir şarkı söylerim oturup ağlarsın.

D&R'dan satın almak için tıklayın         

KİTAPYURDU'ndan satın almak için tıklayın

 

  • denemeler
    BEN OLMAZSAM BEN NA´PAMHAYAT DENEN DÜZMECEHEPSİ BENİM KABAHATİMKEŞKE OLSA AKŞAMBABANI EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNSUÇLU PAZARTESİ ROCKET SCİENCE DAHA KÖTÜ OLAN GÜVE Mİ NAFTALİN Mİ SAVRUK BİR ÖZLEM KÖTÜ YÜZLÜ GAVUR, ÖLÜM KÜFÜR İMAN YOLUNDA ÖLÜ BİR BAHARince belli bardakGÜLDÜM GEÇTİMKIZIL ve BEYAZAKŞAM ERKEN İNER MAPHUSHANEYEBİR TEK ESKİ FOTOĞRAFLARI ALIYORUM YANIMABİR KUŞ UÇURDUM KANADI KIRIKKÜTAHYA´NIN PINARLARIRÜZGARA SEVDALI BULUTMAĞLUPTUR BU YOLDA GALİPKİLOLUK DİKMEN TADINDASİZİ KORKUTAN YERLERGAMZECİKGİTMEYEYDİNÇIKINIMDA YETERİNCE HÜZÜNBİR ŞARKI SÖYLERİM OTURUP AĞLARSINÖLÜME YÜRÜMEKSOLITARY MANADA VAPURU GEÇİYOR İÇİMDENBOKTAN BİR DURUMYAĞMUR YÜKLEDİN BANAÇORAPLARIM DA KAZAĞIM DA SİYAHKAFAMDA BİR HUNİHOŞ GELDİM ÜSTELİKSAHİBİNE ÖZELON ÜÇ MISRAYAZARIM ÜSTELİKALTI AYDA BİR CEZMİAYLAK RUHUMMEVSİM BALIKTAN YANASUCUKLU YUMURTA ve SEKSCEMAAT-İ MÜSLİMİNYAĞMUR YAĞAN HER ŞEHİR TRABZON´DURSEN BİLMEM NERESİNDESİN YOKLUĞUNUNKELEBEK ve SİMYAVOLTADAYIMMUHTEŞEM GATSTİBET YOLUNDA SIĞIRLARDAN AYRILMAKBİZ KİMİN YOLCUSUYUZKÖTÜNÜN ACIMASI YOKTURDENİZ’E TERK EDİN BENİVE YALANLARLA BAŞLAR YENİ YILKIRIK DALIN YAPRAĞI ERKEN SARARIRGÜNCEMDE KOCA BİR BOŞLUK ŞİMDİİSTANBUL BİR KEZ DAHA TRABZON OLMAKTADIRNE SÖYLESEN EKSİK KALIR SÖZALIR BAŞIMI GİDERİM ŞEHİRDENKİMSİN SENkimden gitsem sana çıkacak yolumsahi siz neredensiniztadını çıkartıyorum yokluğununkadınlargüzel yolne kadar yürüsen de varamazsın artıköldürmek insanlığın neresindeydihep o pazartesidenbilge olmak için yaratılmamışımeskiye dairsinferrarim olsa satardımHALDAN BİLMEZ DILOYLOYHA DEDİMMEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYORUM NİHAYETSAHİBİNE YAZILMIŞ MEKTUP
  • eleştiriler
  • şiirler
  • gezi yazıları
  • anılar