SENDE KALIR AKLIM - 21.04.2015

879 kere okundu

Hız arttıkça zaman yavaşlarmış. Hızlı yaşayalım desem tüketmeyelim dersin, biraz yavaşlayalım desem zaman akıp gider. Ne yapmak gerek bilmiyorum. Ama yaşamadan da durulmuyor. Öldük mü şimdi gidince, uzak kalınca zamanı azat mı etmiş olduk. Akrep kim, yelkovan neresi, bu yağmur neden aynı anda ikimizi de ıslatamıyor.

Başka şehirlerin kabahati hep bunlar; Arnavut kaldırımından bozma asfaltların, türlü hilelerle yıkılan mavi panjurlu evlerin, onların yerine dikilen apartmanların. Ben uyurken aralarında yürüdüğün ağaçların kabahati hep. Ne söylesem boş, kimse duymaz sesimi bu saatlerde. Bütün kelimeler içimde kalır, hem sana hasrettirler hem duygu dolu cümlelere. Toparlanıp yanına gelemezler bir türlü. Boynuna taktığın yeşil fuların güzelliği akıllarında kalır, içlerinde kalır sevda sözleri. Susmak için doğru gecedir, gitmek vardır kaderde, sızı da senden ötürü keder de.

Bir martının kanadı kırılır, bir balık kaybeder yolunu derin sularda. Sevilmez zaman, saatler soğuk akmaktadır. Yokluğun susmakla sınanır, benimle sınanır varlığın. Kırmakla gitmek arasında bulurum seni. Öyle narin, öyle kırılgansın ki… Güneş çıksa gölgeyi kıskanırım, yağmur yağsa saçakta kalır aklım. Ve o kolların, beni sarmadığın kolların. Git dedin ya şimdi, nereye gitsem sende kalır aklım.