TIRI VIRI DÜNYA - 5.06.2015

602 kere okundu

Kim demiş olmaz, iteledin de gitmedi mi sanki. Şarapla ekmek yenir, hristiyanız belki kime ne. Şalgam içilmezmiş, rakı lazımmış kime ne. Kerem’e ne, Özgür’e ne. Beyaz peynir yemezmişmiş. Yedim ulan yedim  işte. Şimdi başlıyorum saymaya, susunca yorulmuşumdur. Seksen altıdan başlayıp yukarıya doğru gidiyorum. Ulan Özer, neyselerin tecavüze meyilli bir bilsen.

Nazım Hikmet ölmüş altmış üç haziranında, Allah rahmet etsin. Israrcı değilim ama, ederse yani… Etmezse karışmam işine, ne haddime sonuçta. Sonuç dediğim gürültüden ibaret. Ulan kafamızı şaaptınız, bi susun da içelim. Şerefine Barış, vur kadehi de açılalım. Sarhoş olmadığı sürece iyi çalgıcı, gerçi sarhoş olsa da fena sayılmaz. Bu Özgür yine bana mı yazıyor ne. Çık aradan Diyarbakır, lütfen çık. O kadar susursa elbet konuşur insan. Ben size hazır değilim sevgili barış, kusuruma bakmayasın. Ki önümüzd7eki on altı sene de hazır olacağımı düşünmüyorum. Hem bir şişe buzbağ ve iki duble rakıdan sonra ne kadar düşünebileceğim de muamma. Denizin dibinde ne işin var Hatçem, soğuktur şimdi üşürsün!

Şimdi dağıtırım burayı ulan, ulan Özgür, ulan Fatih… Şalgam doldur bana, şarabımın mezesi bitti, kirazı, karpuzu bitti. Ekmeği peyniri bitti. Hey garson, yan taraftan çay söyle bize. Özgür senin için ibne diyor, Özgür benim için de ibne diyor, sarhoş olmuş belli, düşmüş çenesi, ağzına ne gelirse diyor. Sen çıkma sahneye çalgıcı, olmaz senden bunca kadehten sonra, itelesen olmaz, Özer itelese olmaz, Ömer gelse yine olmaz. Gerçi gelmez artık, geç oldu.

Sağ baştan sayıyoruz artık. Üçte bitecek oyun. Siyasi meseleler başlayacak. İktidarsızların iktidarı masama meze olur ancak. Alışmış adamlar düzmeye, düzülmeye alışmış adamlar. İçip unutmak en iyisi. Şu vergiler de olmasa. O da olsun gerçi, şerefe bu saatten sonra. Kaldırıp başımı dua edeceğim ama ne mümkün. O sevmediğim partinin yeşilli kırmızılı bayrağı. Bayrak dediğin bir bez parçası, bez parçası dediğin aptal olana çok şey, bana tırı vırı. Salla gitsin sonuçta; kafam iyi, eş dost iyi, ortam iyi… Ben iyiyim sonuçta… Ne demişti yazar, koduğumun dünyası tırı vırı dünya.